Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Mój podstawowy przepis na ciasto naleśnikowe

Zwykle ciasto na naleśniki robię "na oko". Specjalnie dla Was podjęłam się zadania zmierzenia i zważenia każdego ze składników, by i Wam udało się przygotować cienkie i elastyczne naleśniki. W innych wpisach będą pojawiały się propozycje nadzienia. Może być ich bardzo wiele: na słodko i wytrawne. Które najchętniej wybieracie? Na pewno będzie jeszcze okazja, by o tym porozmawiać. Może na Facebooku albo Instagramie ?  Innym tematem może być sposób smażenia naleśników, a dokładnie to, na czym je smażyć. Ja używam oleju, mój tata margaryny (!), a dawniej, ale i dzisiaj niektórzy smażyli na patelni smarowanej słoniną. Tego jeszcze nie próbowałam, ale zrobię to przy najbliższej okazji. Podobno tak jest najlepiej. Tymczasem poniżej zaprezentuję mój przepis. Smacznego! Składniki: 280 g mąki pszennej 260 ml mleka 260 ml wody gazowanej (lub zwykłej) 2 jaja płaska łyżeczka soli łyżeczka cukru 20 ml oleju Sposób przygotowania: Wymienione składniki mieszam mikserem lub trzepaczką ręczną.

Zupa Neapolitańska



Składniki: 

1,5 l wywaru z mięsa i warzyw
5-6 łyżek makaronu (kolanka, rurki)
1/2 szklanki śmietany
10 dag startego żółtego sera
1-2 żółtka
natka pietruszki
sól i przyprawa curry do smaku.

Przygotowanie:
Makron ugotować we wrzątku i odcedzić. Wywar połączyć ze śmietaną, zagotować. Wymieszać ze startym serem i żółtkami (rozprowadzonymi wywarem w innym naczyniu). Doprawić do smaku. Zupę podawać z makaronem, posypaną natką pietruszki.


Autorem wpisu jest Szymon Wieczorek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zgierzu.

W Uniwersalnej Książce Kucharskiej można znaleźć oryginalny przepis. Brzmi on następująco: 

Ugotować rosół na kościach i odpadkach mięsa. Łyżkę masła zasmażyć na biało z  łyżką mąki i 5-cioma deka utartego parmezanu, rozprowadzić rosołem i zagotować, a podając zaciągnąć 3-ma rozbitymi  żółtkami. Osobno ugotować trochę makaronu włoskiego, drobno go pokrajać i wrzucić do wazy.



Komentarze

Popularne posty